Hangadó Junior

Hangadó Junior

Múltbeli események

MÁRC. 29. szo. 10:30
Magyar Zene Háza

Egyesek úgy tartják, hogy a Múzsa ihlető csókja nélkül nincs is értelme zenét írni. (Ennek köszönhetően vannak meg nem értett zsenik, akik csók híján soha nem írnak semmit… Oh, gonosz Múzsa!) Mások úgy tartják, hogy egy jó mű 99%-ban inkább verejték. (Köszönhetően egy menedzsernek, vagy csak pusztán egy közeli határidőnek, hiszen „a határidő a legjobb múzsa” – üzenjük a meg nem értett zseniknek.) Vannak slágerek, amik pár óra alatt megszülettek, de vannak remekművek, amiket éveken át írtak. Sőt, van olyan, mindenki által ismert zene, amit évszázadokon keresztül le sem írtak. Hát akkor, hogy van ez? Hogyan születik a zene? És ha meg is született, hogyan jut el a közönségéhez? Természetesen egészen más a válasz attól függően, hogy jazzről, elektronikus, klasszikus vagy népzenéről, esetleg popszámról beszélünk-e? És persze egészen más a válasz attól függően is, hogy ki(k) az alkotó(i)! A Hangadó Junior szórakoztató családi műsorának évadzáró alkalmán igyekszünk bemutatni, hogyan is születik a zene a legkülönbözőbb műfajokban. Ehhez pedig olyan nagyszerű és sokoldalú zenészekre van szükség, mint Alpár Balázs – akivel az 1. Hangadó Junioron már találkozhatott a közönség -, Farkas Izsák, Simkó-Várnagy Mihály és Weisz Nándi, azaz a Fele Királyság zenekar tagjai. A műsor vezetője ezúttal is Tarr Feri, a Zene Háza koncertpedagógusa lesz. Ígérjük, a már megszokott módon nevetésből, jó zenékből és sok közös játékból nem lesz hiány!

család és gyerek kulturális
FEB. 22. szo. 10:30
Magyar Zene Háza

Azt minden rendes gyerek tudja, hogyha fakanállal ráüt egy fazékra, akkor az megkondul. Sőt, ha ezt sokszor teszi, akkor nagy valószínűséggel a szomszéd is beszáll a muzsikálásba. (Hogy szöveggel, vagy visszakopogással, az egy külön téma! 😁). A legtöbb gyerek tehát már korán megismerkedik az ütőhangszerek világával. Sőt, ha még tudományosabbak akarunk lenni, akkor azt mondhatjuk, az idiofon hangszerek világával.

kulturális család és gyerek
JAN. 18. szo. 10:30
Magyar Zene Háza

Van, aki bátorságot merít belőle, de van, aki inkább elalszik tőle. Van, akit munkára sarkall, de van, aki csakis egy fotelben szereti. Van, akit felvidít, de van, akit elszomorít. (Főleg, ha nagyon hamis…) Lássuk be, a sor majdnem a végtelenségig folytatható, és milyen kevés dolog van a világon, ami tudja mindezt, azaz milyen csodálatos a ZENE, hogy minderre képes! A Hangadó Junior szórakoztató családi műsora folytatódik, aminek harmadik alkalmán is a ZENE mibenlétére – és persze az élet nagy kérdéseire – keressük a választ.

kulturális család és gyerek
2024 NOV. 30. szo. 10:30
Magyar Zene Háza

Nincs és nem is volt soha olyan nép a világon, amelyiknek ne lett volna saját jellegzetességgel bíró zenéje. Úgyhogy máris mutathatjuk a hüvelykujjunk a számolásnál, hogy egyfajta zenét, a népzenét már biztosan felsoroltunk. (És jesszus hány ujj kellene ahhoz, hogy azon belül az összes népzenét megszámoljuk! 😁) Aztán a szakavatottak azt is biztosan tudják, hogy az afroamerikai népzenékből nőtte ki magát a blues, amiből lett a jazz, amiből lett az R&B, amiből a rock’n’roll, amiből a pop meg a rock, amiből meg a metál, meg a… Jesszus, akkor már hol is tartunk? És persze ott van mindemellett a klasszikus zene is (ami egyáltalán nem kell, hogy komoly zene legyen)! Szóval nem könnyű megválaszolni azt, hogy milyen zenék vannak, nem is ígérjük, hogy minden stílust felsorolunk – ahhoz a közönség összes lábujja és ujja, sőt, talán még hajszála sem lenne elég -, de azt ígérjük, hogy legalább megvizsgáljuk, mik a legnagyobb műfajok és azoknak milyen jellemzőik vannak, különös tekintettel a könnyűzenére.

kulturális család és gyerek
2024 OKT. 19. szo. 10:30
Magyar Zene Háza

Aki a Magyar Zene Háza családi programjait böngészve idetalált, azt valószínűleg nem kell arról győzködni, hogy a ZENE jó dolog. És hogy jó, fontos, hasznos – és a sor persze szabadon folytatható – már gyerekkorban barátságot kötni vele. Már csak az a kérdés, hogy pontosan miért? Egyáltalán, mire ’jó’ a zene? Meg ha már itt tartunk: mitől zene a zene?

kulturális
2024 ÁPR. 21. vas. 08:30
Magyar Zene Háza

Azt minden rendes gyerek tudja, hogyha fakanállal ráüt egy fazékra, akkor az megkondul. Sőt, ha ezt sokszor teszi, akkor nagy valószínűséggel a szomszéd is beszáll a muzsikálásba. (Hogy szöveggel, vagy visszakopogással, az egy külön téma! 😁). A legtöbb gyerek tehát már korán megismerkedik az ütőhangszerek világával. Sőt, ha még tudományosabbak akarunk lenni, akkor azt mondhatjuk, az idiofon hangszerek világával. (A szóvégződésre tessék figyelni a szomszéddal való eszmecserekor! 😉) Azonban a rendes gyerekek itt nem állnak meg, hamar felfedezik, milyen szép, öblös hangjuk lesz, ha belefújnak egy sörös üvegbe/csőbe/nagyitól kapott műanyag izébe, azaz hamar felfedezik az aerofon hangszerek működését is. És ha a szomszéd eddig még mindig nem költözött volna el, akkor általában nincs megállás a húros – vigyázat szakszó: a kordofon – hangszerek kipróbálásáig. Azonban ennél jóval többféle szempont szerint lehet beszélni a hangszerekről, sőt szerintünk nagyon érdemes is. Hiszen Sőnfeld Mátyás, zenész, zenepedagógus, a Zenebatyu program megálmodójával hamar be fogjuk bizonyítani: értő kezekben, bármi lehet hangszer! A Hangadó Junior szórakoztató családi műsorának negyedik alkalmán tehát ennek a nagy feladatnak vágunk neki, reméljük sok-sok röhögés közepette! A műsor vezetője ezúttal is Tarr Feri, a Zene Háza koncertpedagógusa lesz.

család és gyerek kulturális

Programajánló